Články: SDH
Šest miliónů pro dobrovolné hasiče
Kraj vysočina je letos připraven rozdělit mezi zhruba 150 obcí s jednotkami sboru dobrovolných hasičů šest miliónů korun ze svého rozpočtu. Další prostředky na tzv. akceschopnost, školení a vybavení obce s dobrovolnou jednotkou získávají od státu.

Hasiči ze Sokolí nezlomila ani ztráta cvičiště
SOKOLÍ - Když v roce 1935 František Rymeš spolu s obyvateli ze Sokolí zakládali Sbor dobrovolných hasičů, měla jejich malebná ves na břehu řeky Jihlavy více než 200 obyvatel.

Okresní hasičská liga pro letošek skončila
Sokolí – Memoriál Luboše Švaříčka skončil letošní ročník Okresní hasičské ligy. Boj o poslední body přilákal do areálu u řeky Jihlavy dosti vysoký počet družstev. Pořadatelé ovšem takto vysoký nápor zvládly a soutěž probíhala rychle a bez problémů, což ocenily i diváci, kterých dorazilo do Sokolí opravdu spousta.

Stará garda dobrovolných hasičů nerezaví
Sokolí - V neděli 27. května se v krásném areálu SDH Sokolí uskutečnila okrsková soutěž v požárním útoku.

Třebíčská liga: Totální triumf hasičů z Výčap
Třebíčsko – Třebíčská liga hasičů ročník 2012 je za námi. V neděli 2. Září skončili boje o prestižní tituly v krásném hasičské areálu v Sokolí. Prvenství v obou kategoriích – muži, ženy si nakonec odvezl Sbor dobrovolných hasičů z Výčap.

V sokolí vyvrcholí okresní liga
Sokolí – Hasičský sport má v této části Třebíče velkou tradici, a tak není divu, že známá soutěž Memoriál Luboše Švaříčka se ve zdejším hasičském areálu letos 2. září koná už po dvanácté. Letošní ročník je umocněn i tím, že zdejší sbor dobrovolných hasičů slaví sedmdesátku, a také tím, že soutěž v Sokolí je vyvrcholením letošního ročníku Třebíčské ligy.