Články: Obec
Knihovna jako ,,obývák"

Knihovna v mítní části Sokolí byla dočasně uzavřena v lednu 2008 se záměrem do roka znovu její prostory otevřít. Podařilo se to i díky tomu, že budova místní hasičky, ve které má svou malou místnost i knihovna, byla rok předtím městem rekonstruována a pak především díky nové knihovnici, která od začátku vzala za svou filozofii, že knihovna má být něco jako obývákem obce a multifunkčním místem pro všechno - tedy nejen pro knihy, ale i pro hry dětí, klubovou činnost a setkání dospělých. Díky dvěma úspěšným projektům, které obsahově připravili místní kluci ze Sboru dobrovolných hasičů, se podařilo získat prostředky na vybavení nábytkem, různými hrami pro děti a počítačem, který by měl být připojen na internet v rámci celostátního projektu PIK (projekt internetizace knihoven). Díky spojení klubovny s knihovnou sem lidé nechodí jen hodinu týdně na výměnu knih, ale v krásném a barevném prostředí již v prosinci proběhlo tvořivé kouzlení vánočních ozdob a herní turnaj ve stolním fotbale pro děti. Nová knihovnice Jitka Švaříčková má od ústřední knihovny k dispozici necelé dvě stovky knih pro děti i dospělé a při své činnosti plnou podporu předsedy místní samosprávy, pana Františka Šedy a plnou parou se do klubové činnosti zapojili i místní dobrovolní hasiči v čele s autory zmiňovaných projektů Kamilem Šedou a Romanem Smejkalem.

Článek vyšel v Třebíčském zpravodaji v únoru 2009.
www.trebicsky-zpravodaj.cz

Třebíčské místní části se do roka dočkají kanalizace
Třebíč - Přes dvě stě milionů korun. Tolik bude stát stavební akce, která zajistí místním částem Třebíče novou kanalizaci a zároveň zmodernizuje a rozšíří čističku odpadních vod. Stavět se začne již letos v létě.