Kdo je on-line
Hosté on-line: 2

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 12
Nejnovější člen: danka
Poslední videa
video

video


Třídíme odpad
Kam patří jednotlivý odpad?
Papír - Do kontejnerů na papír je u nás možno vhazovat noviny, časopisy, kancelářský papír, reklamní letáky, knihy, sešity, krabice, lepenku, karton, papírové obaly (např. sáčky), obaly s recyklačním symbolem a kódem PAP, 20, 21 či 22. Do kontejnerů na papír se nehází mokrý, mastný nebo jinak znečištěný papír, uhlový a voskovaný papír, použité pleny a hygienické potřeby a vícevrstvé obaly.
Sklo - Do kontejnerů na sklo je u nás možno vhazovat nevratné láhve od nápojů, skleněné nádoby, skleněné střepy - tabulové sklo, obaly s recyklačním symbolem a kódem GL, 70, 71, 72 Do kontejnerů na sklo nevhazujeme keramiku, porcelán, autosklo, drátěné sklo a zrcadla, lahvičky od léčiv, žárovky, zářivky a výbojky.
Plasty - Do kontejnerů na plasty je u nás možno vhazovat stlačené PET láhve od nápojů, kelímky, sáčky (i mikrotenové), fólie, výrobky a obaly z plastů, polystyrén, obaly s recyklačním symbolem a kódem PET, HDPE, LDPE, PP, PS, 1, 2, 4, 5, 6 Do kontejnerů na plasty se nehází novodurové trubky, guma, molitan, PVC, textil z umělých vláken, nádobky od léčiv, vícevrstvé obaly, linolea, pneumatiky, obaly od nebezpečných látek (motorový olej, chemikálie, barvy apod.) V některých městech je do kontejnerů na plasty možné vhazovat i nápojové kartony, což je na popelnici náležitě poznamenáno.
Nápojové kartony - Pro sběr nápojových kartonů slouží speciálně upravené popelnice (v oranžové barvě). Pokud u vás tato popelnice není, nezbývá vám, něž ji vyhodit do směsného odpadu či odložit do sběrného dvora.
Tyto kontejnery najdete v naší obci pod místním hostincem.
Bioodpad - Do bioodpadu patří např. zbytky ovoce, zeleniny, slupky , čajový a kávový odpad; odpad ze zahrady - tráva, listí, větve a uvadlé květiny.
Tento kontejner najdete v naší obci u bývalého prasečáku.


Sběrné dvory v Třebíči:
Sběrný dvůr Borovina - západní okraj města, v těsné blízkosti silnice vedoucí do Řípova a městské části Poušov.
Sběrný dvůr Na Klinkách - severní okraj města, 100 m za firmou PUMAX.
Sběrný dvůr Hrotovická - jihovýchodní okraj města - vedle bývalých technických služeb.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.